


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| Max Power Dissipation | 3 W |
| Max Collector Current | 6 A |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 60 V |
| Transition Frequency | 130 MHz |
Stock: 169
Distributors
pcbx
Unit Price$0.55891
Ext.Price$0.55891
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.55891 | $0.55891 |
| 10 | $0.45744 | $4.57440 |
| 25 | $0.42221 | $10.55525 |
| 50 | $0.38969 | $19.48450 |
| 100 | $0.35968 | $35.96800 |
| 300 | $0.34482 | $103.44600 |
| 500 | $0.33058 | $165.29000 |
| 1000 | $0.31525 | $315.25000 |
